Zimní vycházka na klubovou vodu


Rozhodli jsme se vydat na klubovou vodu poblíž Řevničova. Ráno byl kousek rybníka pokryt krustičkou ledu. Tak jsme byli nuceni nahazovat maximálně do poloviny revíru ale to ovšem nevadilo, protože ryby se pohybovali po celém revíru. Po té jsme byli nuceni si udělat ranní kávičku, protože jsme byli vysíleni z vyndavání výbavy z auta.

Dnešní den jsme se rozhodli používat plovoucí boilies, tudíž jsme tomu museli přizpůsobit koncové montáže. Na této výpravě jsme používali návazec Ronnie rig a klasický návazec na pop-up boilies. Zkoušeli jsme různé plovoucí boilies ale nejvíc se nám osvědčila příchuť KrillBerry. Toto pop-up boilies je v tmavě červené barvě, což asi ryby evokovalo k nasátí nástrahy.

Náš dnešní cíl byl jasně daný. Ulovit pořádného jesetera a většího kapra. Z počátku to vypadalo bídně ale pak se ukázala první vlaštovka. Byl to kapřík kolem 55cm, který nám nastartoval adrenalin. Všichni jsme do toho dali veškerou svou sílu, abychom udělali všechno na 99,9%. Po hodině se rozjíždí Patrikovi prut a konečně máme cílenou rybu výpravy. Kapr měl velice zajímavou stavbu těla, proto nám přišel velice originální.

Pak přišlo to na co jsme všichni čekali, padáček! V tu chvíli jsme na 99,9% věděli o jaký druh ryby se jedná. Jarda zvedl prut a cítil velmi silný tah ryby. Na kterou čekal více jak 5 hodin. Ryba při začátku zdolávání se vynořila na hladinu, což bylo něco navídaného co se jen tak nestává. Asi po 10 minutovém souboji se mi povedlo dostat rybu k blízkosti podběráku. Po té jsme zjistili, jak jsme již očekávali, tak se jednalo o jesetera. Na kterého jsme všichni s velikou úctou čekali.

Najednou z ničeho nic se asi po šesti hodinách Kubovi rozjíždí prut s Giganticou. Mezitím co Kuba zdolával tak se Patrikovi rozjel prut s Ronnie rigem. V tu chvíli Patrik zjistil, že se nejedná o místního mohykána ale nýbrž o malého kapříka. Po zdolání ryb to byl krásný double.

Mezitím se chytlo dost krásných ryb. Večer při balení vybavení se Jardovi rozjeli náhle oba dva pruty naráz a to znamenalo jasný double! Po velice těžkém zdoláváním, kdy se obě dvě ryby zamotali asi pětkrát kolem sebe a k tomu začlo mrznout, měli jsme docela strach z toho, že se nám o sebe přepálí vlasce a utrhnou se obě ryby. Na konec vše dobře dopadlo a ryby jsme úspěšně po jedné vytáhli z vody na podložku, která byla silně zmrzlá. První kapr, kterého jsme rozmotali z druhého prutu, tak měřil kolem 65cm. Druhý byl o něco větší a jeho délka přesahovala 83cm. Byl to krásný závěr dnešní vycházky k vodě.

S pozdravem Jarda, Patrik & Kuba za team HIGH LEVEL FISHING