Ronnie rig v akci

Moderní návazec s názvem ronnie rig se poslední dobou stává hitem. Když chytám na hodně zabahněném revíru je jasné, že hned na jeden prut volím pop up na ronnie rig. Letos jsme na tuto montáž chytl spoustu kaprů různých velikostí.

Na první pohled se zdá, že tato montáž je velice složita ale ve skutečnosti je jednodušší než si myslíte. Pokud tuto montáž chcete vyzkoušet, můžete si jí zakoupit jíž hotovou ale z vlastních zkušeností doporučuji si montáže vázat sám.

Na této stránce naleznete velice přehledný návod jak si navázat ronnie rig. (https://www.lovkapra.com/ronnie-rig-postup-vazani/)

Důležitá je také volba háčku, proto na tento návazec volím háčky velikosti 8 a typu curve shank. Místo vrtáčku s kroužkem radši volím obratlík s kroužkem a baitfloss. Nejčasteji používám pop up velikosti 14mm, hlavně si musíte dát pozor, aby vám pop up kulička dokázala zvednout háček, proto doporučiji používat pop up min. velikosti 14mm. Závěrem bych napsal jen, musíte prostě zkoušet a zkoušet, né každému funguje všechno 😉

S pozdravem Patrik za team High Level Fishing