Extrémně rozvodněná řeka

Tentokrát jsme vyrazili na malou řeku, která však byla extrémně rozvodněná. Dali jsme si jasný cíl, chytit kapra, jen nám v tom bránila extrémně proudící voda.

První den po příjezdu jsme se porozhlédli po pár místech a vybrali jsme z nich jedno, které nám přišlo vhodné. Zde jsme následně zakrmili pár hrstmi boilies a kukuřice, aby jsme lovné místo připravili na nadcházející den.

První den, kdy jsme začali chytat, nám přišlo všechno úplně v pohodě. Až teda na tu řeku, která byla zvýšená asi o 70 centimetrů. Doufali jsme, že následující den začne voda klesat, ale to jsme se šeredně mýlili! Vodou šlo neskutečně mnoho nečistot, jako třeba kořeny, větve, listí atd. V podstatě ta řeka byla nechytatelná, ale nevzdávali jsme to!

Následující den se mi povedl tloušť skoro 50 centimetrů, tak alespoň s této ryby jsem měl jakousi radost. Bohužel kapr ani po třech dnech nenajel. Nebylo se čemu divit, když voda stále stoupala a teklo stále více a více vody.

Poslední den jsme do toho dali úplně všechno, ale kapra se nám stále nedařilo ulovit.

Zdálo se, že kapři byli někde schovaní kvůli příliš silnému proudu – pod spadanými stromy nebo za velkými kameny, které se zde nacházejí. Možná ale mohli být jen letargičtí a zkrátka si potravy, kterou jsme jim tam naházeli, nemuseli všímat.

S pozdravem za tým High Level Fishing Jarda Helcl.